pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 2435

Już są! Innowacyjne metody leczenia otyłości - bezpłatne konsultacje!

Artykuł sponsorowany:

Leczenie otyłości jest procesem trudnym, często pomimo szczerych chęci nie udaje nam się osiągnąć wymarzonej masy ciała. Odchudzać się możemy na wiele sposobów, jedną z najskuteczniejszych metod jest wybranie opieki specjalisty. Ważne jest to aby osoba do której trafimy miała odpowiednie przygotowane merytoryczne i dobry kontakt z nami.

dr Patrycja Kłósek- dietetyk kliniczny, psychodietetyk; Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet; www.paletadiet.pl
dr Patrycja Kłósek - dietetyk kliniczny, psychodietetyk; Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet - Oświęcim, ul. Dąbrowskiego 4


Dietetyk to niestety zawód, który nie podlega regulacji prawnej. Każda osoba może otworzyć gabinet dietetyczny i cieszyć się powodzeniem wśród swoich pacjentów. Jednak gdy na naszych barkach dźwigamy choroby współistniejące z otyłością to duże ryzyko. Gdy chcemy leczyć cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, serca, niedoczynność tarczycy czy inne schorzenia dietą konieczne staje się abyśmy udali się do dietetyka klinicznego. To on specjalizuje się w leczeniu chorób dietozależnych. Taka osoba powinna być absolwentem studiów wyższych o kierunku dietetyka na uczelni medycznej, nie technologiem żywności lub farmaceutą. Jeśli natomiast chcemy zredukować nadmierną masę ciała, schudnąć i czujemy, że nie potrafimy sami sobie z tym poradzić, że mamy niskie poczucie własnej wartości z powodu nadwagi, jemy podczas stresu i nie potrafimy nad tym zapanować musimy udać się do psychodietetyka.

Otyłość jest chorobą uznawaną przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych rozwiniętych społeczeństw. Przyjmuje ona rozmiary epidemii. Pierwszych raz w historii cywilizacji na świecie jest tyle samo osób niedożywionych co otyłych. Pomimo tak wielkiego problemu wiele osób wciąż nie wie jak powinno się ją leczyć. Znanych jest nam tysiące diet cud, wspaniałe środki redukujące masę ciała wypełniacze żołądka, restrykcyjne ograniczenia. Dziś już wiemy, że te wszystkie triki są nie skutecznie. Otyłość ma się bowiem w głowie nie na brzuchu!

Skuteczna redukcja masy ciała, nadwagi lub nawet patologicznej otyłości polega przede wszystkim na dobrej współpracy specjalisty dietetyka i pacjenta. Osoba, która jest otyła, musi zrozumieć, że nie poradzi sobie z swoją chorobą sama. Skuteczne leczenie otyłości polega na wprowadzaniu konstruktywnych zmian w funkcjonowaniu umysłowym pacjenta, zwiększeniu wpływu nad samym sobą i procesem odchudzania. Wymaga ona pracy nad negatywnymi przekonaniami pacjenta dotyczącymi jego otyłości. Poszerzenie samoświadomości wpływa na właściwą zmianę nawyków żywieniowych. Jednym słowem motywacja!

Terapia lecznicza w nadwadze i otyłości musi być procesem kompleksowym. Jest to długa praca polegająca na wprowadzeniu diety ubogoenergetycznej, zmiany nawyków, zwiększania aktywności fizycznej i kontroli nad samym sobą. Dieta musi być dostosowana do pacjenta indywidulanie do jego wieku, płci, masy ciała i wydatku energetycznego. Nie ma tu mowy o powielaniu schematów, jedna dieta dla wszystkich pacjentów.

Psychokorekcja otyłości to metody stosowane przez ze mnie od dawna. Moi pacjenci dzięki nim zrzucili już razem kilka ton kilogramów, zmieniając swój wygląd zdrowie i samopoczucie na lepsze. Zawsze stawiam pacjentom proste cele, wsparcie psychiczne jest bardzo ważne szczególnie u dzieci. Kto z nas nie lubi słodkich przekąsek? Każdy! Dlatego ważne jest to aby mieć ludzkie podejście do pacjenta. Ja jako dietetyk uważam otyłość jako chorobę. Wykorzystanie technik motywacyjnych w kompleksowym leczeniu otyłości jest konieczne. Techniki motywacyjne pozwalają na odzyskanie siebie, poprzez powrót do zdrowia i szczupłej sylwetki.

Nie odkładaj kilogramów na potem! Umów się już dziś na wizytę. Dbając o komfort wszystkich pacjentów oferujemy Państwu w naszym Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Oświęcimiu pierwszą wizytę bezpłatnie. Na niej nasz dietetyk opowie Wam o metodzie odchudzania oraz wykonana niezbędne kompleksowe badania. Wszystko na miejscu w naszym gabinecie. Wizyta ta trwa około godziny. Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin. Nic nie mają Państwo do stracenia, tylko zbędne kilogramy! Zapraszamy!

logo Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet dr n. o zdr. Patrycja Kłósek


Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet
dr n. o zdr. Patrycja Kłósek