pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 5081

Matka 4 dzieci z Wisły Wielkiej walczy ze stwardnieniem zanikowym

Pani Agnieszka z Wisły Wielkiej ma 43 lata i jest matką czwórki dzieci. Rok temu zapadła na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Walczy o to, by spowolnić chorobę i jak najdłużej być sprawną dla swojej rodziny. Można ją w tym wspomóc.

Agnieszka Kukuczka
Pani Agnieszka z Wisły Wielkiej walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Chce jak najdłużej zachować sprawność · fot. siepomaga.pl


20 lipca została utworzona zbiórka w serwisie siepomaga.pl na leczenie, rehabilitację, pokrycie kosztów dojazdów do specjalistów. Kuracja pani Agnieszki wiąże się z dużymi wydatkami, na które rodzinie powoli brakuje już środków.

- Każda myśl związana z chorobą przeraża. Każdy dzień niesie nadzieję, że jeszcze będzie dobrze, że wciąż dam radę panować nad własnym ciałem. Od roku żyję ze świadomością, że nieuleczalna choroba będzie odbierać mi wolność i niezależność. Stwardnienie zanikowe boczne - SLA - próbuję je zatrzymać, chociaż wiem, że może to być walka z wiatrakami. Mam czwórkę dzieci, które jeszcze długo będą mnie potrzebować, dla których chce być sprawną mamą najdłużej, jak się da - mówi pani Agnieszka Kukuczka.

- Choroba stale postępuje, ale to nie znaczy, że nie próbuję z nią walczyć. Wierzę w postępy medycyny, wierzę w rehabilitację i dobrych ludzi, którzy zechcą mi pomóc. - Proszę, pomóż mi jeszcze mocniej uwierzyć w to, że jak najdłużej będzie dobrze - dodaje.

Stwardnienie zanikowe boczne jest bardzo poważnym schorzeniem polegającym na uszkodzeniu centralnego i/lub obwodowego układu nerwowego. Do głównych objawów należą zaniki mięśni kończyn, fascykulacje mięśni oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej. Leczenie pacjentów ma na celu tylko łagodzenie występujących objawów oraz usprawnianie pacjenta. Choroba zwykle atakuje osoby między 50 a 70 rokiem życia, rzadziej zdarza się u osób młodszych. W przypadku pani Agnieszki choroba pojawiła się wcześnie.

Wspomóc mieszkankę Wisły Wielkiej w walce o sprawność możemy, wpłacając dowolne sumy na konto zbiórki w serwisie siepomaga.pl:

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.